Turistické zájezdy do Mongolska

Ulánbátar

- rychle se rozvíjející metropole ve střetu s tisíciletou tradicí -

Naše průvodkyně vás zavedou do víru velkoměsta, které se rozrůstá raketovou rychlostí. Přesto neopomíná kořeny svého národa, nabízí mnoho zajímavostí jako je budhistický klášter Gandan se sochou zlatého Buddhy, muzea s kosterními pozůstatky prehistorických ještěrů, historickými oděvy a zbraněmi.

 

Hlavní město skýtá mnoha moderními obchody, které nabízejí tradiční zboží z kašmíru a velbloudí vlny, velmi kvalitní, ručně vyrobené suvenýry. Ulánbátar oplývá dostatkem špičkových asijských restaurací - čínské, korejské, japonské, indické, ale nabízí i tradiční mongolské speciality s doprovodným programem módních přehlídek či lidových tanců a písní. V okolí města je možné ochutnat tradiční kvašený nápoj z kobylího mléka - kumis (ajrag).

V období července máte jedinečnou možnost zažít slavnosti národního svátku Naadam, shlédnout tradiční závody v lukostřelbě, závody v jízdě na koních, zápasy, či tradiční řemesla a bojová umění.

Zavezeme vás do přilehlého historického kempu 13. století, jurtového skanzenu, kde poznáte tehdejší divoký život důstojníků Čingischána. Pořádáme výlet k nejvyšší soše tohoto věhlasného dobyvatele. S průvodcem navštívíte budhistické chrámy a památná místa. Ubytování je v komfortním hotelu.

Z hlavního města se můžete vypravit do překrásného národního parku Khustaj, který je domovem divokého koně Przewalského. Toto majestátní zvíře se volně pase na širé stepi a odolává tvrdým klimatickým podmínkám. V této oblasti také žijí vlci, jeleni, orli a další. Výlet je s přespáním v jurtách na jednu noc.

Fotoalbum Ulánbátar


CK Ingol - spol. s.r.o.
Smetanova 2799
760 01 ZLÍN
Czech Republic

603 164 061
577 211 115

X

Zákaz kopírování

Na veškerý obsah stránek se vztahují autorská práva